منوهای نصب در پنل مدیریت

  • ورود
    • سبد خرید شما خالی است.

تاریخچه

مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه صنعتی شریف، به عنوان اولین کانون تفکر کشور در حوزه مطالعات اقتصادی، صنعتی و تکنولوژیکی از سال ۱۳۷۷  فعالیت خود را تحت نظارت مستقیم معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف آغاز نمود. در ابتدا تمرکز فعالیت مرکز با توجه به حوزه تخصصی دانشگاه بر مباحث تکنولوژیک و فنی استوار بود که به مرور و پس از رویکرد استراتژیک دانشگاه در ورود به حوزه های مدیریتی و اقتصادی رویکردهای فعالیت های این مرکز نیز به این سمت متمایل گردید. در حال حاضر گروه های فعال این مرکز شامل گروه های زیر می باشد:

·          گروه مالی و سرمایه گذاری

·          گروه توسعه  توان صنعتی

·          گروه مدیریت تجاری و توسعه کسب و کار

·          گروه مدیریت و اقتصاد

در این بین گروه مدیریت مالی و سرمایه گذاری به فراخور نیاز کشور و اهمیت توسعه نظام مالی در رشد اقتصادی و به ویژه به توصیه و سفارش صاحبنظران و مدیران حوزه مالی و سرمایه گذاری وقت کشور، به منظور ارائه خدمات آموزشی، ترویجی، پژوهشی، مشاوره ای و توسعه ای در حوزه مدیریت مالی و سرمایه گذاری در سال ۱۳۸۳ تشکیل گردیده است. در حال حاضر تمرکز علمی این گروه که از گروه های متأخر مرکز مطالعات تکنولوژی می باشد بر بررسی، تحلیل و انتشار یافته های پژوهشی در حوزه مسائل مالی، سرمایه‌گذاری و بالاخص تامین مالی در بخش های مختلف اقتصادی می‌باشد.

این رسالت مهم از طریق ایجاد و بکارگیری ابزارها و نهادهای موثر در جهت توسعه نظام تامین مالی کشور، انجام مطالعات و تحقیقات گسترده به ویژه مطالعات تطبیقی و میدانی و نهایتاً تدوین و انتشار دانش کسب‌ شده در ارتباط با موضوعات فعالیت، برگزاری دوره های آموزشی بین المللی برای مدیران ارشد سازمان‌های مرتبط با موضوع، در حال انجام است و هر ساله برگزاری کنفرانس هایی در سطح ملی و بین المللی و کارگاه های آموزشی بین المللی جهت آشنایی اصحاب حوزه مالی با مسایل مالی روز دنیا، بخش مهمی از فعالیت‌ های گروه را به خود اختصاص می دهد. 

علاوه بر این، فعالیت‌ های پژوهشی کاربردی نیز به عنوان یکی از حوزه‌ های اصلی فعالیت مرکز، هر ساله سهم قابل توجهی از فعالیت‌ های گروه را در بر گرفته است. این گروه در انجام پروژه های مختلف از مشاوره اساتید مطرح داخلی و خارجی مطرح سود می برد. از حوزه های دیگری که طی دو سال اخیر در این گروه مورد توجه قرار گرفته ارائه مشاوره های مالی و سرمایه گذاری در موارد ذیل می باشد:

·          ارائه مشاوره جهت تدوین الگوهای تامین مالی

·          ارائه مشاور و اجرای برنامه های عملیاتی

·          ارائه مشاوره جهت طراحی ابزارها و نهادهای نوین مالی

·          ارائه مشاوره جهت انتشار اوراق مشارکت داخلی و ارزی

·          ارائه مشاوره جهت مدیریت ریسک نقدینگی، اعتباری و عملیاتی در بانکها و موسسات مالی و اعتباری

·          تهیه طرح های توجیهی فنی، مالی و اقتصادی و طرح های کسب و کار

از مهمترین ویژگی های این گروه، بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و متخصص جهت انجام هر چه بهتر خدمات، از دانشگاه های مطرح می باشد به طوری که هم اکنون شبکه همکار-پژوهشگر این گروه بیش از ۶۰ عضو دارد و بیش از ۳۰۰۰ نفر از کارشناسان فعال بازار مالی کشور عضو سایت این گروه می باشد.

از نتایج ملموس فعالیت های این گروه در راستای کمک به ایجاد ابزارها و نهادهای مالی که در جهت توسعه کسب و کار و پوشش بخشی از نیازهای جامعه موثرند می توان به تاسیس شرکت مشاوره مالی و سرمایه گذاری داریک نوین و همچنین کمک به تشکیل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی توسعه صادرات و فناوری شریف اشاره نمود.

جستجوی پیشرفته

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

تهران، خیابان آزادی، روبروی استاد معین، بلوار شهید اکبری، بلوار شهید صالحی، کوچه گلستان، پلاک ۱۱
کد پستی: ۱۴۵۹۹۸۳۴۱۶
تلفن: ۴-۶۶۰۸۶۷۷۱-۰۲۱
نمابر: ۶۶۰۲۴۶۸۱-۰۲۱
facebook instagram linkedin telegram
})